Co poczynić w sytuacji kiedy brak gotówki?

Co poczynić w sytuacji kiedy brak gotówki?
June 8, 2015 Comments Off on Co poczynić w sytuacji kiedy brak gotówki? Uncategorized biuro

Wyobraźmy sobie sprawę, w której potrzeba nam nagle pewnej kwoty pieniędzy, aczkolwiek nie mamy prywatnych środków a rodzina jak też krewni nie mogą nam pomóc. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być kredyt gotówkowy, natomiast co w momencie w przypadku, gdy banki nie są skłonne nam go udostępnić? Może się tak bowiem wydarzyć kiedy chociażby nasza historia kredytowa nie jest czysta i znaleźliśmy się na wykazie Biura Informacji Kredytowej, lub nie osiągamy wystarczająco wysokich comiesięcznych dochodów.

Banki bowiem zwykle są rozważne i bardzo pieczołowicie analizują wiarygodność i wypłacalność klienta nim wypożyczą mu pieniądze. Spotkać można co prawda takie banki, które mają w swojej propozycji takie produkty, jak pożyczka bez zdolności kredytowej, jednakże nieliczni konsumenci mogą je zdobyć. Są one przeważnie przedkładane wyłącznie stałym klientom, którzy prężnie korzystają z propozycji konkretnego banku i mają pewną dobrą reputację.
Co jednak w przypadku, kiedy do takich osób się nie zaliczamy a nasza pozycja materialna jest skomplikowana i musimy dostać pieniądze? Wówczas pozostaje nam skierować się do instytucji pozabankowych, których produkty – np. szybka pożyczka są zwracane właśnie do osób nie posiadających płynności finansowej, nierzadko zadłużonych, względnie nie mogących pochwalić się dobrą historią kredytową. Kredyt jako produkt polecany przez prywatne firmy nie wymaga udowadniania zdolności kredytowej, ani uzyskiwania wysokich (a nawet żadnych) comiesięcznych dochodów. Szybkie pożyczki to minimum spraw papierkowych i dokumentów, bez konieczności wystawiania poświadczeń o wysokośco zarobków i zabezpieczeń. To świetne rozstrzygnięcie dla osób znajdujących się w palącej potrzebie – równocześnie jednak kosztowne, wysoko oprocentowane, tym samym należy się liczyć z tym, że spłacimy o wiele większą sumę od tej pożyczonej.

About The Author