Konserwatywne przysłowie wypada przerobić na kochane zdrowie nikt się nie dowie ile kosztujesz aż się zepsujesz

Konserwatywne przysłowie wypada przerobić na kochane zdrowie nikt się nie dowie ile kosztujesz aż się zepsujesz
July 30, 2018 No Comments Finanse biuro

Jednostki znające powiedzonko umieszczone w tytule wpisu błyskawicznie będą wiedzieć, na czym polega sprzeczność. Wyrażenia „ile smakujesz” zmieniono na „ile kosztujesz”. No właśnie wydatki. Zdrowie jest przez wielu oceniane za najważniejsze w życiu i nie fantastyczne że jest drogie. System zdrowotny to nader korzystny biznes i co rusz jak kozaki po deszczu wyrastają innowacyjne, prywatne gabinety medyczne.

noga

Zakłady prywatne a NFZ

Stale niedofinansowany NFZ zdaje się zaprzeczać hipotezie, że leczenie to opłacalny biznes. To błąd, rozchodzi się o wzór biznesowy i prowadzenie takowej działalności. W dzisiejszych czasach opłąca się leczyć i koszty są tu ogromne. Starczy zerknąć na cenę usług czy nawet jedynie konsultacji w pokojach medycznych, są to usługi stosunkowo tanie. Skutkiem tego wielu uważa, że w sektorze leczniczym pacjenta powinno się leczyć ale nie wskazane jest wyleczyć. Jeśli popatrzymy na inwestycje jakie zostały przeprowadzone by uruchomić nowoczesne szpitale onkologiczne, możemy ryzykować wniosek, że jeżeli odszukano by cudowny, niedrogi i mało złożony lek na nowotwory to zdołałoby zniszczyć finansowo służbę zdrowia wielu krajów. Czy dlatego nie posiadamy jeszcze panaceum na tą zarazę? Nie wiadomo i zapewne nigdy się nie dowiemy.

Apteki, tu także są pieniądze

Sektor farmaceutyków, również ma się nader dobrze, w szczególności w Polsce. Przeciętny Polak uchodzi w Europie za osobę nadużywającą specyfików. Nawet po antybiotyki sięgamy raz za razem i to bez dosadnych wskazań medycznych. Później mikroby się uodparniają na stosowane leki i coraz trudniej kurować ludzi.
ładna brunetka
Jednak wracając do aptek i rynku farmaceutycznego. Liczba punktów aptecznych w Polsce jest duża, to przynosi okazałe możliwości w szukaniu najlepszych propozycji a powinno się szukać. W niektórych przypadkach apteki doliczają dość spore marże na leki. Nie warto także robić nabytków w wielkich sieciówkach które inwestują sporo w promocję bo właśnie w takowych miejscach marża jest większa by pokryć wydatki na reklamę. Przykładowo w życiu nie zobaczyłem reklamy lokalnych aptek takich jak http://www.zdrow-med.pl i w następstwie tego myślę, że koszty działania tej apteki są niższe niż jakiegoś sieciowego giganta. Niższe wydatki to alternatywa zapewnienia niższych cen. Być może w następstwie tego korzystam zwłaszcza z takich aptek poszukując tanich środków.

About The Author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *