Tablica informacyjna, separacja akustyczna, a może zabawka reklamowa – nieszablonowe wykorzystanie płyt korkowych

Tablica informacyjna, separacja akustyczna, a może zabawka reklamowa – nieszablonowe wykorzystanie płyt korkowych
February 4, 2019 Comments Off on Tablica informacyjna, separacja akustyczna, a może zabawka reklamowa – nieszablonowe wykorzystanie płyt korkowych Dom i ogród biuro

Korek jest nieprzeciętnym surowcem pozyskiwanym z kory dęba korkowego. Jest nieprzepuszczalny dla wilgoci, lekki, giętki i ogniotrwały.

Korek jest prosty w recyklingu, a przemysł korkowy jest rozpatrywany jako przyjazny środowisku. Ze względu na swoje okazałe cechy i zastosowanie, jest idealny w wielu dziedzinach życia. Korek praktycznie nie robi się starszy i nie traci swoich cech. Z korka realizowanych jest sporo produktów takich jak:

    • korkowe deski
    • płytki wykonane z korka
    • korkowe panele
    • tkaniny wykonane z korka
    • galanteria wykonane z korka
    • korkowe tablice

  Płyty korkowe to moduły, które najczęściej umieszczane są wewnątrz budynków jako składnik wykończeniowy, by zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie wszystkim pokojom.

  Korek jest świetnym materiałem izolacyjnym i dzwiękowym, co przekłada się na zachowanie odpowiedniej temperatury, a także obniżenie natężenia gwaru. Płyta korkowa pozwala także na wyrównanie ścian i podłóg, a dzięki wysokiej elastyczności korka, tablice wolno potem swobodnie obrabiać. Asortyment płyt korkowych jest niezwykle różnorodny. Rozmaite wymiary i grubości płyt korkowych..

  Różnorakie modele płyt – odmienne zastosowania

  Płyty drobnoziarniste są kapitalnym materiałem do grawerowania, wykrawania, a także drukowania. Gładka pokrywa korka i elastyczność, a także niecodzienna wytrzymałość na kruszenie sprawia, że tablice znajdą perfekcyjne wykorzystanie do produkcji podkładek technicznych (okładzin do sprzęgieł, podkładek do maszyn), gadżetów reklamowych (podkładki reklamowe pod kubki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek idealnie scala się z pianką, czy makulaturą. Płyty średnioziarniste cudownie sprawdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, wolno je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a także parawanów ogłoszeniowych, do jakich przyczepimy różnego typu ogłoszenia lub wiadomości. Mogą być wykorzystywane także w stolarce okiennej i stolarce meblarskiej, a także modelach. Płyty zgrubym ziarnem są idealną izolacją akustyczną i termoizolacją. Wykluczają niechciane dźwięki i przykry harmider. Gigantyczna gęstość produktu to trwałość i odporność przez lata. Płyty korkowe są niezwykle banalne w obróbce, nie “piją” wilgoci, są odporne na rozciąganie i posiadają kolosalny stopień tarcia. Cudownie przydadzą się do ozdoby (idzie je malować), wyrobu szczegółów ozdobniczych i wykończeń.

Tags
About The Author